Nugaros skausmai: geriausi ir blogiausi gydymo būdai

Nugaros skausmai: geriausi ir blogiausi gydymosi būdai

Amerikos fiziologų kolegija neseniai išleido naują pranešimą apie tai, kaip kovoti su apatinės nugaros dalies skausmais. Įdomu tai, kad po šio pranešimo susimąstyt teks tiek pacientams, tiek ir gydytojams bei mokslininkams. Rekomendacijose rašoma, kad blogiausia gydyti nugaros skausmą poilsiu, geriausia – kantrybe, o visi kiti metodai mažai kuo tesiskiria.

Nugaros skausmai prasideda lengvai, bet gydomi – sunkiai

Ar žinojote, kad nugaros skausmas – dažniausia priežastis, dėl kurios žmonės kreipiasi į gydytojus? Dar įdomiau tai, kad dauguma Amerikos gyventojų bent kartą per pastaruosius 3 mėnesius turėjo nusiskundimų dėl skausmo apatinėje nugaros dalyje ir dėl šios priežasties netgi neatvyko į darbą. Tai sveikatos apsaugos sistemai kainavo milijardus dolerių. Ir šie pinigai, panašu, buvo išleisti gydymui, kuris ne tik neefektyvus, bet ir daro daugiau žalos, nei padeda. Įskaitant ir tai, kad žmonės pripranta prie nuskausminamųjų vaistų.

Tyrimo išvadose rašoma, kad steroidiniai intraveniniai vaistai ir acetaminofenas (Tailenolis) – netinkami gydyti nugaros skausmus ir tėra placebas. Diskredituojama net ir kompiuterinė tomografija, nes ji gali parodyti pakitimus stuburo srityje, kuriuos gydytojai priskirs skausmo priežasčiai, tačiau tai nebus tiesa.

Taigi, koks geriausias būdas gydyti nugaros skausmą?

Geriausias nugaros skausmų gydytojas yra… laikas. Tiesa ta, kad su laiku pagerės ir visai nesvarbu ką darysite. O gydytojo išrašyti vaistai nuo skausmo, tesukels priklausomybę nuo jų. Ką blogiausio galite padaryto kovoje su nugaros skausmu? Ilsėtis. Tiesa pasakius, aktyvumas ir normalus gyvenimo tempas labai svarbus norint išgydyti šiuos nemalonius skausmus.

Svarbu suprasti, kad šie metodai yra ne medicininiai ir neapsaugo nuo skausmo, esant susirgimams. Tad bet kuriuo atveju, pirmiausia pasitarkite su savo šeimos gydytoju.

Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.