Ką turi žinoti apie noro virusą?

Ką turi žinoti apie noro virusą?

Žiemą galima džiaugtis begale dalykų: šventine muzika, mamos kepiniais ir laiku, praleistu su mylimais žmonėmis. Taip jau yra, kad žiema ne tik džiaugsmingas metas, bet ir laikotarpis, kuomet didelė dalis žmonių suserga įvairiomis ligomis. Viena iš jų – noro virusas. Šios ligos metu dažną kamuoja keli klausimai: kiek laiko išsilaiko virusas? Kiek laiko jaučiami jo simptomai? Ir kiek laiko jis yra užkrečiamas?

Pasak ligų prevencijos ir kontrolės centrų, noro virusas dažniausiai užpuola žmones nuo Sausio pabaigos iki Kovo mėnesio, tad praktiškai, dabar. Dažnai noro virusas yra sulyginamas su gripu, nes jie kartu dalinasi panašiais simptomais ir pasireiškia panašiu laikotarpiu.

Noro virusas yra pavojingas tuo, kad nuo vieno žmogaus gali pasklisti ir užkrėsti kitus. Vos tik pasigauni šį virusą, viskas įvyksta labai greitai. Pavyzdžiui, žmonės, užsikrėtę noro virusu pirmuosius simptomus pajaučia jau per pirmas dvi paras. Virusas dažniausiai plinta per artimą kontaktą su užsikrėtusiu žmogumi arba suvartojus užkrėstą maistą ar vandenį. .

Taip pat svarbu žinoti, kad nuo to momento kai virusas patenka į jūsų organizmą, jūs esate viruso nešiotojas. Lygiai toks pats užkrato pavojus yra tris dienas po pagerėjimo. Tai labai pavojingas ir greitai plintantis virusas.

Dažniausiai pasireiškiantys noro viruso simptomai: vėmimas, pykimas, viduriavimas ir pilvo skausmai.

Virusas gali ilgai išsilaikyti ir ant namuose esančių paviršių, tokių kaip: pjaustymo lentelės, vartojamos tabletės, indai ir t.t. Prasirgus šia liga reikėtų dezinfekuoti namus, tačiau ir čia ištinka problema. Ne visos įprastos namų ruošos priemonės panaikina viruso likučius. Geriausia kova su virusu – karštas vanduo ir baliklio mišinys.

Noro virusas nesulaukia tokio didelio dėmesio kaip gripas ar peršalimas, bet svarbu nepamiršti, kad šis virusas nėra tik kelios dienos vėmimo ir viduriavimo. Šis virusas gali kelti stiprų silpnumą vaikams, senyvo amžiaus žmonėms ir tiems, kurie turi be galo silpną imunitetą. Jeigu esi tas, kuris „niekada neserga“, vis tiek turi imtis tam tikrų apsaugos priemonių, kad apsaugotum save ir aplinkinius.

Ką daryti, kad apsaugotum save nuo noro viruso?

Iki dabar nėra vakcinų, kurios apsaugotų nuo šio viruso. Svarbiausia susikoncentruoti į rankų plovimą ir visą higieną. Jeigu pradedi jausti bet kokius viruso simptomus, būtų puiku, jeigu išskalbtum savo patalynę ir drabužius karštu vandeniu, o virtuvę, vonią, klaviatūrą ir t.t. pravalytum karšto vandens ir baliklio mišiniu.

Nepamiršk gerti daug skysčių. Noro virusas – ne juokas.

Šaltinis: bustle
Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.