Išsėtinė sklerozė: 10 būtinų dalykų ja sergantiems žmonėms

Išsėtinė sklerozė: 10 būtinų dalykų ja sergantiems žmonėms

Sugalvoti vieną dalyką, be kurio negalėtų gyventi žmogus su išsėtine skleroze – neįmanoma. Tai tas pats, kas paklausti ko nors, kokį vieną dalyką jis pasiimtų į negyvenamąją salą.

Vietoj vieno – išrinkome 10!

1. Daktaras, kuriuo tiki

Daktaras, kuris nuoširdžiai rūpinasi paciento sveikata, yra pirmasis šio sąrašo numeris. Svarbu, kad pacientas pasitikėtų ir tikėtų daktaro nuomone. Juk jis nori tik gero.

2. Teigiamas gydymo planas

Tai planas, kuris verčia jus jaustis patogiai. Mano atveju, puikiai mano raumenų spazmus, kilusius dėl sklerozės, padeda kontroliuoti baklofenas.

3. Kantrybė

Sunku suvokti, kad dalykai, kuriuos anksčiau darydavai laisvai, dabar tampa daug sudėtingesni, arba juos atlikti užtrunka daugiau laiko. Apsišarvuokite kantrybe.

4. Per galvą velkami marškinėliai

Taip, tai mados diktuojama būtinybė, bet taip pat ir didelė pagalba. Kartais pritrūksta kantrybės (žiūrėti ankstesnį punktą), norint užsisegti visas sagas, tad per galvą velkami drabužiai tampa geriausia alternatyva.

5. Fiziniai pratimai

Judėk. Mankštinkis. Siek. Darykite tokius fizinius pratimus, kokius tik galite, ir kaip galima dažniau. Jūsų kūnas ir protas jums padėkos.

6. Rankomis valdomas masažo ratukas

Tai puikus būdas sušvelninti raumenų spazmus, kuriuos sukelią išsėtinė sklerozė. Jeigu ratelis su rankena, ją galite panaudoti norint pasiekti tolimesnius nugaros taškus.

7. Kovotojo mąstymas

Nesakome, kad dabar turėtum pradėti visus aplinkinius žudyti žvilgsniu. Atvirkščiai, turėtum priešintis ne žmonėms, o ligai ir kiekvienam jos pasiųstam iššūkiui. Nepasiduok.

8. Patogūs batai

Patogiausi – puspadžiai batai, kurie leis patogiai vaikščioti tiek žole, tiek kilimu ar kitais paviršiais. Pėdoms svarbus komfortas.

9. Dėmių šalinimo purškiklis

Vėl gi, ilgametė išsėtinės sklerozės patirtis byloja, kad, vaikščiojant namuose ir nuolat ramstant siena, nuolat visur paliekamos pirštų dėmės. Purškiklis po ranka – tikras gėris.

10. Mokėjimas priimti pagalbą

Aplinkiniai žmonės norės ir ketins pagelbėti sergančiajam, tad nurykite tą išdidumą ir užsispyrimą. Leiskite jus mylintiems žmonėms padėti. Būkite geri ir dėkingi, kad jie yra šalia.

Žinoma, galėjome pridėti dar tokius dalykus, kaip viltis, palaikanti šeima ir draugai ar skystas muilas, bet iš savo asmeninės patirties žinau, kad turėdamas išsėtinę sklerozę jau turbūt snaudi. Tada turėčiau paskubėti…

Kiekvieno liga yra skirtinga, tad ir jūsų sąrašas gali būti kitoks nei mano.

Šaltinis: healthline
Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.