6 organizmo siunčiami ženklai prieš širdies smūgį

6 organizmo siunčiami ženklai prieš širdies smūgį

Reikėtų kuo greičiau kreiptis į medikus jei jaučiate šiuos simptomus.

 

Visi esame filmuose matę kaip žmogus išpučia akis ir griebiasi už krūtinės. Tačiau širdies smūgis gali įvykti ir be krūtinės ląstos skausmo, ypač moterims.

 

Taigi jei pajutote šiuos simptomus, kuriuo rasite žemiau straipsnyje, net jei jie – švelnūs, nesudvejokite ir ieškokite medicininės pagalbos. Jie gali rodyti, kad artėja infarktas. O jei šie simptomai užėjo staigiai – skambinkite 112. Pagalbos Jums reikės nedelsiant.

  1. Galvos svaigimas

Daugumoje atveju širdies smūgio metu nėra prarandama sąmonė. Tačiau beveik visada nutrūksta deguonies tiekimas širdžiai bei smegenims, dėl ko ima svaigti galva.

  1. Skausmas viršutinėje kūno dalyje

Mūsų širdis neturi daug nervinių galūnių, todėl ji gali „pasiskolinti“ kitų organų nervus ir taip sukelti skausmą nugaros, pečių, rankų, kaklo ar žandikaulio srityse. Moterys dažnai nurodo, kad juto lyg „dramblys ant sprando sėdėtų“.

  1. Nuovargis

Jausti nuovargį po bemiegės nakties ar streso kupinos dienos – normalu. Tačiau daugiau nei pusė moterš nurodė jautusios nenusakomą nuovargį bei silpnumą prieš širdies smūgį. Net jei pervargti nebuvo dėl ko.

  1. Prakaitavimas

Jeigu Jums nėra menopauzės ar nesate tik ką po fizinės treniruotės – gausus prakaitavimas gali signalizuoti apie artėjantį širdies smūgį, kuris aktyvuoja nervinę sistemą.

  1. Pykinimas

Artėjantis infarktas gali pasireikšti pykinimu. Beje, taip nutinka moterims, dvigubai dažniau nei vyrams. Dauguma moterų nurodo, kad dar kelias dienas prieš širdies smūgį jaučiasi lyg būtų peršalusios. Taigi, jei Jus staiga ar nuolat pykina ir jaučiate, kad tai nesusiję su maistu – imkitės atitinkamų veiksmų.

  1. Oro trūkumas

Jei treniruotės staiga pasidarė sunkesnės – kreipkitės į gydytojus. Jei staiga pasijutote taip, lyg būtumėt užbėgusi laiptais į viršų, nors nieko per daug neveikėte, arba toks jausmas pažadina Jus iš miegų – nedelsiant vykite į artimiausią ligoninę.

 

Šaltinis: Womansday

Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.