Tyrimai rodo, kad dietos kenkia smegenų veiklai

Tyrimai rodo, kad dietos kenkia smegenų veiklai

Padėkokime mokslui už tai, kad galime atsisėsti ir suvalgyti pakelį traškučių!

Neseniai, Duke universitete buvo atliktas tyrimas, kurio metu paaiškėjo, kad tas nesveikas maistas, kurio taip nuolat vengiame, galiausiai, nėra toks nesveikas kaip mums atrodo.

Mokslininkai išsiaiškino, kad savęs kontroliavimas, atsisakant tam tikrų maisto produktų, gali turėti neigiamą įtaką smegenų veiklai, o tiksliau – atminčiai. Tai puikios naujienos mėgstantiems užkandžiauti, tiesa? Tyrimas pagrįstas skanuotomis smegenų nuotraukomis, kuriose buvo matoma, kad savęs kontroliavimas gali sumažinti galimybę prisiminti tam tikrus faktus ar informaciją. Smegenų nuotraukos atskleidė, kad susilaikymas nuo saujelės traškučių ar papildomo gabalėlio torto paliečia tas pačias smegenų dalis, kurios atsakingos už dėmesį ir atmintį.

Tyrimas, paskelbtas Neurologijos žurnale (Journal of Neuroscience), buvo atliktas naudojant paprastą atminties patikrinimą pasitelkiant vaizdus tam, kad būtų galima patikrinti kaip savikontrolė veikia atminties ir atpažinimo procesus.

Dalyviams, besilaikantiems dietos, ekrane buvo parodyta 120 skirtingų veidų. Jų buvo paprašyta pamačius vyro veidą paspausti mygtuką, o pamačius moters veidą – nespausti. Po šio etapo sekė antrasis. Antrojo etapo metu dalyviams buvo duotas netikėtas atminties testas: jie turėjo nustatyti are ekrane pasirodęs veidas yra naujas, ar jau panaudotas ankstesniame etape. Mokslininkai nustatė, kad dalyviams sunkiau sekėsi identifikuoti tuos veidus, kuriems jie nespaudė mygtuko anksčiau.

Tyrėjai teigia, kad šis tyrimas gali būti naudingas ateityje ieškant gydymo aktyvumo ir dėmesio sutrikimui bei priklausomybėms.

Taigi, kitą kartą, kai pagalvosi apie papildomą šokolado gabalėlį, nedėk jo atgal į dėžutę. Juk jis gali pagerinti tavo atmintį!

Šaltinis: womansday
Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.