Įpročiai, kurie dar labiau įprasmins jūsų kasdienybę

Įpročiai, kurie dar labiau įprasmins jūsų kasdienybę

Dažnai mes nesuvokiame, kiek daug gyvenimas suteikia galimybių. Laukiame savaitgalio, kad galėtume pailsėti, laukiame paaukštinimo, kad galėtume daugiau sau leisti, laukiame tikros meilės, kad pasijaustume kažkam reikalingi, laukiame švenčių, kad galėtume aplankyti artimuosius. Atsikėlę ryte, mes dažnai laukiame vakaro, kad galėtume vėl griūti į lovą ilsėtis.

Tos laukimo minutės tiksi ir kapsi nesustodamos. Praeina ir nesugrįžta. O tiek galimybių praplaukia pro šalį. Ir visai nereikia „atsidurti tinkamu laiku ir tinkamoj vietoj“. Kodėl? Nes toks laikas yra DABAR. O tokia vieta yra būtent ta, kurioje esate.

Štai keletas įpročių, kurie praskaidrins jūsų kasdienybę, privers laiką praleisti turiningai ir praturtins jus kaip asmenybę.

Pirmas dalykas, nuo kurio gali pradėti kiekvienas, tai kėlimasis anksčiau. Dauguma tai galėtų įvardinti kaip neįmanomą misiją, tačiau, atsikėlus anksčiau, diena tampa produktyvesnė. Galite pasimankštinti, neskubėdami pasigaminti pusryčius ir jais pasimėgauti, susiplanuoti dienos darbus. Taip pat galite atlikti keletą namų ruošos darbų, kuriuos vis atidėliojate grįžę į namus po darbo dienos. Taip turėsite daugiau laisvo laiko vakare, kurį galėsite skirti poilsiui.

Ruoškite maistą iš anksto. Galbūt pavadinsite tai nauja mada, kuri sparčiai plinta tarp sportuojančių žmonių, kurie visai savaitei pasiruošia galybę indelių su maistu ir vėliau dėl to nesuka galvos, tačiau išankstinis maisto pasiruošimas skirtas ne tik sportininkams. Net jei ir nesiruošiate tapti sveikuoliais, susiplanuotas ir iš anksto paruoštas maistas padės jums sutaupyti laiko ir išvengti nesveiko maisto.. Ar reikia dar privalumų? Be to, ruošdami maistą namuose, pagerinsite savo kulinarinius įgūdžius, kuriais vėliau galėsite nustebinti aplinkinius.

Pradėkite daugiau skaityti. Žmonės sako, kad nėra laiko knygų skaitymui, o vos atsivertę knygą jie užmiega. Jums nereikia kasdien perskaityti po 100 puslapių, kad tai taptų jūsų nauju įpročiu. Nusistatykite puslapių, skyrių skaičių, kurį galite perskaityti kasdien. Knygos keičia mūsų gyvenimus: praplečia akiratį, praturtina vaizduotę bei žodyną. Smagu susitikus su draugais papasakoti apie „naują gerą“ knygą. Laiką, kurį praleidžiate bereikšmiam sėdėjimui socialiniuose tinkluose ar prie televizoriaus, pakeiskite knygos skaitymu.

Planuokite savo biudžetą. Savaitei, mėnesiui.. Kiekvienas pagal savo galimybes ir poreikius. Prieš prasidedant naujai savaitei susiplanuokite kokių maisto produktų jums reikės, kada mokėsite mokesčius, galbūt nusimato vieno iš draugų gimtadienis ir reikės jam nupirkti dovaną. Laikui bėgant pastebėsite, kad pinigus imsite leisti tik būtiniausiems dalykams ir jūsų taupyklė pradės pildytis santaupomis taip ilgai lauktai kelionei.

Daugiau vaikščiokite. Rinkitės parduotuvę, esančią toliau nuo jūsų namų, vedžiodami augintinį pasirinkite ilgesnį maršrutą. Bloga nuotaika? Išeikite pasivaikščioti. Pakvieskite pasivaikščioti draugą, pasiimkite fotoaparatą ar ausinuką, skanų užkandį ir tiesiog eikite. Skirkite pasivaikščiojimams bent keletą kartų per savaitę. Tai ne tik padės palaikyti geresnę fizinę formą, bet ir neleis užsisėdėti namuose.

Paskutinis dalykas, kurį turėtumėte įtraukti į savo dienotvarkę, tai diena sau. Paskirkite tokią dieną sau, kurios metu galėsite atlikti visus darbus, kurie neduoda jums ramybės. O galbūt paskirsite šią dieną atsipalaidavimui ir minčių sudėliojimui į vietas. Svarbu, kad ne tik jūs, bet ir aplinkiniai žinotų, kad pavyzdžiui trečiadienis yra jūsų diena ir niekam nevalia jūsų trukdyti. Tokia diena taip pat labai tinka aukščiau išvardintiems įpročiams įvykdyti: biudžeto planavimui, maisto ruošimui. Tačiau jūsų valia rinktis, ką veiksite tą dieną.

Atrodo, vos keli nereikšmingi įpročiai, tačiau jie padarys jūsų kasdienybę įdomesne, produktyvesne. Jums nereikės laukti kažko, kad gyvenimas pasikeistų. Įtraukus į savo dienotvarkę daugiau tokių ritualų, viskas ims keistis palaipsniui ir be jokių dirbtinių postūmių.

Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.