5 ženklai, kad Tavo Sielai reikia emocinės dietos

Visai neseniai manęs klausė kaip nuraminti sielą ir susigrąžinti gyvenimo ramybę. Dažnai rašau apie įvairias dietas ir sveiką mitybą, kurių reikia mūsų kūnui. Tačiau tiesa ta, kad dietos kartais reikia ir mūsų sielai.

Visai nesunku pajusti kaip užvaldo stresas, problemos, nusivylimai ir meilės problemos. Ir emocinė dieta padės susikalbėti su vidiniu AŠ bei pagerinti gyvenimą apskritai. Pristatau ženklus, kurie padės suprasti, kad laikas sielos dietai.

  1. Vis dažniau apima nesveikos emocijos

Jauti, kad Tavo emocinė mityba toli gražu nėra sveika ir norėtum vartoti daugiau teigiamų emocijų? Tai yra pats rimčiausias ženklas, kad Tavo sielai reikia emocinės dietos.

Atsikratyk visų nesveikų emocijų, tokių kaip pavydas, pyktis, neapykanta, pagieža ir baimė. Tegu Tavo siela šypsos be priežasties. Tegu laimę Tavo gyvenimui grąžina sveikos emocijos, tokios kaip optimizmas, dėkingumas, džiaugsmas ir meilė.

  1. Tavo aplinka – slegia

Tik pagalvok apie tai. Žmonės, kurie Tave supa, gali Tave įkvėpti ir motyvuoti arba nusodinti ir siurbti energiją. Kai aplinka slegia – siela kenčia. Visai nesvarbu kas tie žmonės, kurie Tave žemina, mažink bendravimą ir praleidžiamo su jais laiko kiekį, o jei tai įmanoma – išvis nutrauks su jais visus įmanomus ryšius. Tavo aplinka privalo maitinti sielą ir mintis, o ne būti joms iššūkiu.

  1. Tave kankina nuolatinis dežavu jausmas

„Pew“ tyrimu centras atliko tyrimą, kurio metu nustatė, kad net 67% išmaniuosius prietaisus turinčių žmonių juos tikrina, net nenuskambėjus jokiam signalui. Koks pirmasis Tavo veiksmas vos nubudus ryte? Ką darai, kai jautiesi nuobodžiai, nervingai, liūdna ar laiminga? Ar gali įsivaizduoti bent valandą be savojo telefono? Jei esi priklausoma nuo išmaniojo telefono, Tavo sielai tikrai labai reikia emocinės dietos.

  1. Tu statai nematomas sienas

Štai kokia ta sunki tiesa: introvertai stato nematomas sienas, o ekstravertai griauna bet kokias kliūtis. Ir abu jie daro klaidų. Išlaikyti sveikas ribas su žmonėmis yra labai svarbu Tavajai sielai.

Jei statai sielas ir nieko neprisileidi, tikėtina, kad labai greitai emocionaliai išvargsi. Juk negali visą laiką būti viena. Gana statytis sienas, leisk žmonėms būti šalia, kai Tau to reikia.

Kita medalio pusė – jei esi ekstravertė, perduodant savo gyvenimo kontrolę į kitų rankas, nes nemoki atsiriboti, tie žmonės gali paveikti Tavo sielos būseną. Tavo atveju emocinė dieta reikštų išmokimą nustatyti ribas ir taip išsaugoti savo emocinę sveikatą.

  1. Niekuomet negalvoji apie tai, kokią naudą Tau teikia tarpasmeniniais santykiai

Sakai taip negalima? Kokios naudos galime reikalauti iš žmogaus, kai mylime? Kaip ten bebūtųm, šiais laikais skyrybų kiekis yra milžiniškas. Vienpusė meilė, išdavystės, nuodingi santykiai, skausmingos skyrybos bei visi kiti neigiami dalykai, susiję su tarpasmeniniais santykiais daro nemažą įtaką Tavo emocinei sveikatai.

Lygiai kaip ir nesveikas maistas yra skanus, bet kenkia sveikatai, taip ir kai kurie santykiai – jaučiamės laimingos, bet einame link skausmo, neapykantos, depresijos ir net savižudybės. Jei santykiai su antrąja puse, draugais ar tėvais Tave slegia ir emociškai sekina – Tavo sielai reikia dietos.

Jei sveika mityba mūsų kūną paverčia dailiu ir sveiku, tai sielos dieta privers mus šypsotis kasdien. Dietos – nėra blogis, jei pasirenki teisingai. Jei Tavo siela kenčia – emocinė dieta pats tinkamiausias būdas ją išgydyti.

Ar jau kada nors teko laikytis emocinės dietos? Pasidalink su mumis savo patirtimi komentaruose.

Komentarų nėra

Komentuoti galimybės nebėra.