Kaip valyti dantis su tarpdančių siūlu?

Kaip valyti dantis su tarpdančių siūlu?

Norint palaikyti gerą burnos higieną, neužtenka tik išsivalyti dantis dantų šepetėliu. Tarpdančių siūlas taip pat turėtų būti reguliariai naudojamas.

Tarpdančių ir dantenų valymas su tarpdančių siūlu yra toks pat svarbus jūsų burnos higienai kaip ir dantų valymas šepetėliu. Kaip dantų valymas kiekvieną dieną, taip ir tarpdančių siūlas turėtų tapti jūsų kasdienybe. Kad geriau suprastumėte, kodėl tarpdančių siūlas yra toks svarbus, Amerikos dantistų asociacijos atstovas, buvęs Bostono universiteto dantistų mokyklos klinikinis instruktorius, odontologas Richard H. Price, lygina tai su namų valymu: ,, Jūs negalite efektyviai išsiurbti namų tik su vienu prietaisu. Jums reikia ir kitų priedų, kad išvalytumėte pakampes ir plyšius. Štai, ką daro tarpdančių siūlas.“

Tarpdančių siūlo nauda burnos higienai

Reguliariai naudojamas tarpdantų siūlas turi daug privalumų: išvalo maisto likučius ir apnašas iš tarpų, kur dantų šepetėlis negali pasiekti, padeda išvengti dantenų, periodonto ligų, karieso ir blogo burnos kvapo.

Štai keletas dalykų, kuriuos vertėtų žinoti, norint gauti maksimalią naudą iš tarpdančių siūlo:

• Naudokite dantų siūlą ar tarpdančių valiklį kasdien.
• Naudokite jį bent kartą per dieną.
• Tarpdančių siūlą naudokite švelniai, kad nepažeistumėte dantenų.
• Jei jums per sunku laikyti ilgą tarpdančių siūlą, naudokite siūlo laikiklį.

Dantų valymo produktų įvairovė

Vaistinės siūlo daugybę dantų valymo priemonių. Štai keletas jų:

• Vaškuotas dantų siūlas;
• Nevaškuotas dantų siūlas;
• Tarpdančių valymo priemonės, įskaitant krapštukus ir specialius kotelius;
• Burnos drėkikliai, kurie naudoja vandenį, kad pašalintų apnašas susikaupusias tarp dantų;
• Burnos skalavimo skystis.

Ir vaškuotas, ir nevaškuotas dantų siūlas gerai išvalo tarpdančius. Jei tarpdančiai siauri, vaškuotas siūlas geriau slys. Odontologas Price sako, kad svarbiausia dantų siūlą naudoti kasdien ir nesvarbu kokį siūlą pasirinksite.

Odontologas Price teigia: ,,Jums tiks bet kuris siūlas, kuris lengvai slys tarp dantų, nepažeisdamas dantenų. Paprašykite rekomendacijos savo odontologo. Galbūt jis jums duos net pavyzdžių, kuriuos galėsite išmėginti. Vaškuoti, nevaškuoti, padengti nailonu ir kt. tipai. Išbandyk juos.

Dantų siūlo laikiklis ar kitas tarpdančių valymo įrankis gali būti naudingas, jei jums nesiseka laikyti ilgo siūlo dėl artrito, regėjimo problemų ar diskomforto. Svarbiausia, laikytis instrukcijų ar odontologo duotų nurodymų, kad nepažeistumėte savo dantenų.

Burnos drėkikliai gali padėti pašalinti maisto likučius, esančius tarp dantų, bet nepakeis tarpdančių siūlo ir dantų valymo šepetėliu. Be to, dauguma burnos skalavimo skysčių neįstengs vieni palaikyti geros burnos higienos. Daugelis drėkiklių yra naudojami blogam burnos kvapui paslėpti, nors kai kurie skalavimo skysčiai, patvirtinti Amerikos dantistų asociacijos, gali padėti išvengti ėduonies, o kai kurie priešuždegiminiai skalavimo skysčiai gali padėti kovoti su periodonto ligomis.

Šaltinis: everydayhealth
Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.