Užpuolė kosulys? Suvalgykite šokolado

Atidžiai įsiklausykite: nesvarbu, esate darbe, viešajame transporte ar gatvėje. Tuoj netruksite išgirsti, ką nors kosint. Kitų žmonių kosulio klausytis tikrai nėra malonu, bet galite net neabejoti, jog jiems patiems kosėti yra dar nemaloniau. Gal skambės keistai, bet jūs galite jiems padėti – duokite jiems skaniausią, neseniai atrastą vaistą nuo kosulio: ŠOKOLADĄ.

Peršalimo ligoms siautėjant, skubame dalintis su jumis šia informacija. Ko gero, jūsų darbe veikia oro kondicionavimo sistema, kuri kaip tik dar labiau skatina jus peršalti. Kol nemažai jūsų bendradarbių su kosuliu kovos pasitelkdami į pagalbą medų ar citriną, šokoladas čia gali būti ne mažiau naudingas.

Profesorė Alyn Morice iš Hull universiteto (Jungtinė Karalystė) tyrė kakavos savybes, kurios gali padėti įveikti kosulį ir, panašu, jog tokių savybių yra. Ši profesorė ilgus metus domisi įvairiais būdais, padedančiais gydyti kosulį ir yra net įkūrusi Tarptautinę kosulio tyrimų bendruomenę, tad, šiuo klausimu neturime priežasčių abejoti jos kompetencija.

Tai tik dar viena papildoma priežastis pasimėgauti gabalėliu šokolado. Juk puiku ar ne?

Naujausias Morice tyrimas lygino vaistų nuo kosulio teikiamą poveikį su kakavos teikiamu poveikiu. „Paaiškėjo, kad pacientai, vartoję vaistų nuo kosulio, kurių sudėtyje buvo ir šokolado, jau per porą dienų pajuto žymų pagerėjimą,” – aiškina profesorė.

Šokolade yra daugiau lipniųjų medžiagų nei vaistuose nuo kosulio, o šios medžiagos padengia nervų galūnėles, esančias jūsų gerklėje. Kai kas nors suerzina šias galūnėles, jūs imate kosėti.

Medus su citrina yra pakankamai veiksminga priemonė, nes taip pat nuramina minėtąsias nervų galūnėles.

Bėda ta, kad šokoladas padės tik labai trumpą laiką, o didelis jo cukraus kiekis galimai sukels kitų sveikatos problemų. Šiek tiek šokolado gali numalšinti kosulį ar gerklės skausmą, tačiau viskas turi būti vartojama su saiku.

Komentarų nėra

Komentuoti galimybės nebėra.