6 vitaminų „bombos”, užkirsiančios kelią peršalimui

Šaltuoju metų laikotarpiu norite išvengti peršalimo ar gripo? Tuomet nepamirškite į savo kasdienės mitybos racioną įtraukti šių produktų – tikrų vitaminų „bombų”.

Šaltasis metų sezonas jau čia pat, o jam atėjus, netruks užpulti ir erzinantis kosulys, nesibaigianti sloga ar nepakenčiamas gerklės skausmas. Nieko gero, tiesa?

Kovoti su peršalimo ligomis bus daug lengviau, jei stiprinsime savo organizmą vitaminų gausiais produktais. Vitaminas C – vienas žinomiausių vitaminų, gerinantis imuninę sistemą ir neleidžiantis plisti infekcijoms.

Štai 6 maistingi produktai, kurių, gaminant maistą šį sezoną, vertėtų nepamiršti. Šie produktai ne tik apsaugo nuo peršalimo, bet ir yra itin naudingi jūsų organizmui.

1. Apelsinas

Apelsinuose itin daug vitamino C, tad šią žiemą nepamirškite jų įdėti į kokteilius, sultis ar tiesiog valgyti žalius. Apelsinuose taip pat yra ir vitamino A – ląstelienos. Būtent tai – vienas didžiausių gripo priešų.

2. Morka

Morkos yra itin maistingos ir universalios. Jose gausu karotenoidų (beta karotino, daugiausiai sudaryto iš vitamino A) ir ląstelienos, o ir įtraukti juos į savo mitybą yra gan nesunku. Išspauskite iš jų sultis, naudokite kaip garnyrą ir t.t. Panaudojimo galimybės beribės.

3. Imbieras

Vienas labiausiai šildančių produktų žiemą – imbieras – beveik super prieskonis. Naudinga jį vartoti, jei turite virškinimo problemų, pavyzdžiui, jus pykina; taip pat jis padeda kovoti ir su įvairiais peršalimo simptomais, uždegimais ir pan.

4. Ciberžolė

Jau kurį laiką šis priešuždegiminis prieskonis yra labai vertinamas. Medicininiai tyrimai atskleidžia, kad veiklioji ciberžolės medžiaga kurkuminas naudingas tiek kūnui, tiek protui. „Kurkuminas padeda kūnui įveikti uždegimus,“ – teigia mitybos specialistas Robas Hodsonas. „Manoma, jog ilgalaikiai uždegimai sukelia rimtas sveikatos problemas: širdies ligas ar net vėžį.“ Tad nenuostabu, kad ajurvedinė medicina ciberžolę vadina antibiotiku.

5. Citrina

Vitamino C gausios ir liaudies medicinoje itin populiarios citrinos leidžia jūsų organizmui įgauti atsparumą nepageidaujamoms ligoms. Citrina taip pat mažina gerklės skausmą, tad nepamirškite jos įsidėti į arbatą ar sultis.

6. Kajeno pipiras

Kajeno pipiras mažina skysčių kiekį organizme, skatina kraujotaką, jus sušildo, o taip pat jame gausu vitaminų, mineralų ir antialerginių medžiagų.

Šaltinis: redonline
Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.